UDALJEN IZ VOJSKE JER JE BRANIO SVETINJE: Podoficir Darko Mrvaljević nakon 27 godina službe kažnjen zbog litija

Podoficir Vojske Crne Gore Darko Mrvaljević udaljen je sa dužnosti zbog učešća u litijama.
“Zbog učešća na litijama, kao političkim skupovima i neizvršenja naređenja o zabrani prisustva na litijama”, piše u rješenju kojim je Mrvaljević udaljen sa dužnosti, a koje je potpisao načelnik Generalštaba VCG Dragutin Dakić.
Prema pisanju podgoričkog portala IN4s, Mrvaljević je otac troje djece, a iz vojne službe je udaljen nakon 27 godina staža.
Vijest o udaljavanju Mrvaljevića iz vojne službe odjeknula je na društvenim mrežama.
Dakić je sredinom februara zaprijetio vojnicima da “litije vrijeđaju Crnu Goru, vojsci nije mjesto među njima”.
Radule Živaljević za svog bivšeg kolegu Mrvaljevića kaže da je u svom odnosu prema poslu bio više nego korektan, krajnje profesionalan i maksimalno pouzdan.
“Kao njegov prijatelj, ponosan sam na to što je dočekao da bude proganjan od takvog sistema a sve zbog slobodnog ispovijedanja svoje vjere! Nije on na gubitku već oni koji su mislili da će ovako uspjeti da izvrše pritisak na sve ostale zaposlene u Vojsci….”, naveo je Živaljević.

Mrvaljevićeva fotografija sa litije, na kojoj drži kišobran ocu Gojku Peroviću pojavila se i na društvenim mrežama ispod koje su postavljeni brojni komentari podrške Darku.
Povodom ovog poteza oglasila se i Mrvaljevićeva supruga:
(Tanjug)
I applaud this writer for writing such unique and quality information with viewpoints I can understand. I couldn’t stop reading this article. I got so engrossed in this material. Thanks!
My partner and i appeared to be aware of this particular currently, however there seemed to be several useful bits which finished the picture to me, thanks a lot!