URA: O obrazu DPS-a sve više govori tužilaštvo - Volim Podgoricu

URA: O obrazu DPS-a sve više govori tužilaštvo

Još od ranih 90-tih poznato je kakav je obraz Demokratske partija socijalista Bara, koja je pomenula naš obraz, na čemu im zahvaljujemo, kazali su iz Opštinskog odbora Građanskog pokreta Ujedinjena reformska akcija u Baru, dodajući da su porazni rezultati DPS-ovog upravljanja Barom brojni, a neki od njih dobro poznati i istražnim organima.

“DPS u Baru parama od Maljevika nije pomagao građane Bara i Crne Gore nego Prvu banku. Neka kažu koliko je miliona eura i koliko dugo ležalo na računu Prve banke dok su se oni istovremeno zaduživali.  Da se ne bi bavili “zamazivanjem” očiju javnosti, postoji odluka od 28. juna 2013. da investitior projekta Maljevik plati 9,3 miliona eura za komunalije. Da li je to urađeno”, upitali su iz GP URA.

Iz te partije su kazali da DPS novcem poreskih obveznika ne pomaže građane i poštene preduzetnike, nego od novca svih građana sa četiri miliona eura pomaže svog ortaka, čija je trenutna adresa zatvor u Spužu, i njegovu firmu Melgoniu Primorka.

“Tim i sličnim potezima DPS je ostavio hiljade radnika Primorke, Luke Bar, Zavoda za izgradnju Bara, Rumijatransa, Izbora, Barske plovidbe… bez posla. Dok DPS priča o obrazu njihova politika na nivou Bara, kao i drugih opština, je predmet obrade Specijalnog tužilaštva”, dodaju iz URA.

Oni ističu da čak i sami barski DPS navodi da lokalna vlast već 18 godina konstantno analizira u svojim infrastrukturnim planovima i programima izgradnju vodovodne mreže u naselju Sveti Ivan.

“I to rade vrlo temeljno i studiozno – 18 godina. Gradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda pokrili bi se stanovnici gradskog jezgra, oni koji su uz izdatu građevinsku dozvolu priključeni na kanalizacionu infrastrukturu, a njih je maksimum 20 odsto. Ostalih 80 odsto ili nemaju građevinsku dozvolu ili nisu planirani da se prikljuce na ovo postrojenje. U planskom dokumentu piše da če se ovom investicijom ravnomjerno unaprijediti kvalitet turističke ponude na teritoriji Opštine. Kako je to moguće kada na njega neće biti priključena najveća turistička područja – Utjeha, Veliki pjesak, Maljevik, Sutomore, Čanj”, dodaju iz GP URA.

Oni ističu da u istom dokumentu piše kako će to postrojenje omogućiti nova zaposlenja, tačnije da će posla biti za sedam lica.

“Investicija od 15 miliona za sedam radnih mjesta. Ono sto je sporno, Ugovorom između Opstine i JP VIK iz 2014. godine navodi se da je JP VIK investitor i da je u obavezi da raspiše konkurs za najpovoljnijeg izvođača radova. Da li je to urađeno? Uvidom u dostupnu dokumentaciju, to nije urađeno. Kako je onda moguće da je već određen najpovoljniji izvođač”, navode iz GP URA.

Oni su naglasili da nema sumnje da su nam potrebna ovakva postrojenja, ali su upitali da li nam je to prioritet na koji treba potrošiti toliki novac.

“Šta je sa uslovima u gradskoj bolnici, koja vapi za detaljnom rekonstrukcijom? Sta je sa vodosnabdijevanjem, jer su nam desetine hiljada stanovnika bez ovog luksuza u 21 vijeku? Šta je sa strujom i gradskom rasvjetom u prigradskim naseljima? Šta je sa čistoćom grada koja je svakog dana sve alarmantnija? Šta nam je sa putnom infrastrukturom, vrtićima i školama? Šta je sa Kulturnim centrom koji sve više liči na srednjevjekovnu ruinu? Da li imamo završene urbanisticke planove? Da li neko zna šta su nam prioriteti? Da li imamo dugoročni plan razvoja”, upitali su iz Građanskog pokreta URA.

Oni su pozvali sve odbornike SO Bar da detaljno prouče materijale, dobro razmisle i donesu mudre odluke koje su za dobrobit svih građana naseg grada.

“A DPS da bolje razmisli kada odluči da se poziva na obraz”, zaključili su iz Opštinskog odbora GP URA u Baru.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com