Veliki požar na Žabljaku, vatrogasci dežuraju, nema ugroženih objekata (FOTO) - Volim Podgoricu

Veliki požar na Žabljaku, vatrogasci dežuraju, nema ugroženih objekata (FOTO)

Gašenje požara koji je zahvatio Jezersku površ u pravcu Vražjeg i Ribljeg jezera na Žabljaku otežava jak vjetar, a na zahvaćenom području trenutno nema ugroženih objekata, kazao je TVCG komandir službe zaštite i spasavanja Drago Popović.

“Gori trava i nisko rastinje na području jezera, sa lijeve strane magistralnog puta prema Šavniku. Desnu stranu prema naselju motički Gaj smo ugasili. Samo jak južni vjetar otežava gašenje. Trenutno na tom potezu nemamo ugroženih objekata. Požar se širi zbog jakog vjetra, ali napominjem da nema još uvjek ugroženih objekata i da je požar još uvijek daleko od odrasle šume”, kazao je Popović.

Iz Službe zastite i spasavanja kažu da su NN lica izazvala požar prilikom spaljivanja trave i livada.

 (Foto: SZS Žabljak)

Požar na pomenutoj lokaciji izbio je oko podneva.

Vatrogasci su tokom cijelog dana na terenu, a požari su izbijali na više lokacija: Provalija, Tepačko Polje, Borje i sad Jezera.

Ekipe će dežurati na terenu cijelu noć.

(RTCG)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com