PODGORICA: Evo kada ćemo imati ZATVORENI BAZEN - Volim Podgoricu

PODGORICA: Evo kada ćemo imati ZATVORENI BAZEN

Rad­ni­ci Ne­i­mar in­že­nje­rin­ga vri­jed­ni su i vi­ken­dom na gra­di­li­štu Sport­skog cen­tra „Mo­ra­ča” gdje je u to­ku nat­kri­va­nju ma­njeg va­ter­po­lo ba­ze­na.

Ka­ko na­vo­de na gra­di­li­štu, ra­do­vi te­ku pla­ni­ra­nom di­na­mi­kom i ako ta­ko na­sta­ve, na je­sen će ba­zen već bi­ti u upo­tre­bi, ka­ko je i ro­ko­vi­ma pla­ni­ra­no.
Tre­nut­no se pri­pre­ma te­ren za ugrad­nju no­se­će kon­struk­ci­je, ko­pa­ju ka­na­li, obez­bje­đu­je pro­stor po pred­vi­đe­nim mje­ra­ma i pla­ni­ra­nim seg­men­ti­ma dok se ne iz­ra­di ar­mi­ra­no- be­ton­ska no­se­ća kon­struk­ci­ja.

Na njoj će po­sta­vi­ti la­me­li­ran krov. Ka­da se ta kon­struk­ci­ja iz­ra­di ra­di­o­ni­čar­ski od­no­sno fa­brič­ki do­la­zi na red ugrad­nja ele­me­na­ta, što je ustva­ri i naj­bit­ni­ji dio po­sla. Ka­ko na­vo­de na te­re­nu, pri­li­kom ko­pa­nja ka­na­la na­i­la­zi­li su na ma­nje pro­ble­me zbog ve­li­ke ko­li­či­ne ka­blo­va ko­jih je bi­lo na sve stra­ne ali su se i sa ti­me uspje­li iz­bo­ri­ti i na­sta­vi­ti da­lje.
Nat­kri­va­nje va­ter­po­lo ba­ze­na po­če­lo je u pr­voj sed­mi­ci de­cem­bra pro­šle go­di­ne i plan je da se sav po­sao za­vr­ši za 300 da­na. In­ve­sti­ci­ja je vri­jed­na 1.957.000 eura, a ba­zen je pro­jek­to­van za 600 gle­da­la­ca i is­pu­nja­va­će sve nor­ma­ti­ve i stan­dar­de za or­ga­ni­za­ci­ju me­đu­na­rod­nih zna­čaj­nih sport­skih ma­ni­fe­sta­ci­ja. Ba­zen će ko­ri­sti­ti i li­ca sa in­va­li­di­te­tom.
Ka­ko je na po­sta­vlja­nju ka­me­na te­melj­ca sa­op­šte­no, nat­kri­va­njem ba­ze­na Glav­ni grad će do­bi­ti mo­de­ran, funk­ci­o­na­lan i sa­vre­me­ni za­tvo­re­ni ba­zen ko­ji će u sva­kom slu­ča­ju omo­gu­ći­ti svim gra­đa­ni­ma, re­kre­a­tiv­ci­ma i svi­ma oni­ma ko­ji se ba­ve va­ter­po­lo pli­vač­kim di­sci­pli­na­ma da ima­ju kva­li­te­tan obje­kat.

Dan

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com