PODGORICA: Počela rekonstrukcija ulice Radosava Burića - Volim Podgoricu

PODGORICA: Počela rekonstrukcija ulice Radosava Burića

Dru­ga fa­za re­kon­struk­ci­je Uli­ce Ra­do­sa­va Bu­ri­ća na Za­bje­lu po­če­la je ju­če. Rad­ni­ci da­ni­lov­grad­ske fir­me ,,Met i alu plast” ju­če su u ra­nim ča­so­vi­ma par­ki­ra­li ne­ko­li­ko ma­ši­na u di­je­lu uli­ce bli­že Uli­ci Vo­ji­sla­vlje­vi­ća i po­če­li sa ra­do­vi­ma. Po­sao vri­je­dan 534.853 eura, ka­ko je na­ja­vlje­no tra­ja­će 100 da­na.
Za­do­volj­na što se po­če­lo sa ra­do­vi­ma u uli­ci bi­la je i Ja­go­da Dap­če­vić. Ka­ko je ka­za­la, sa­mo da ne po­tra­ju vi­še ne­go što bi tre­ba­lo.
– Grad se iz da­na u dan raz­vi­ja i do­bro je da smo mi sti­gli na red. Ra­ni­je sam ži­vje­la u dru­gom di­je­lu uli­ce i ta­mo go­di­na­ma vla­da ha­o­tič­no sta­nje. Ba­šte su za­u­ze­te objek­ti­ma, do­gra­đi­va­lo se, po­mje­ra­le ogra­de i na­sta­jao je pra­vi ha­os. Uli­ca je su­že­na na mak­si­mum, pri­tom auto­mo­bi­li par­ki­ra­ni ci­je­lom du­ži­nom i ka­ko da se raz­mi­nu dva auta, ni­ka­ko. Vri­je­me je da po­ru­še sve te sil­ne ogra­de i da ko­nač­no uli­cu do­ve­du u red. Ne­ka za­tvo­re za sa­o­bra­ćaj i ura­de šta god tre­ba sa­mo da ima­mo bez­bjed­nu uli­cu. U ku­ći su mi sve gra­đe­vin­ci pa mo­ram da po­dr­ža­vam sve ra­do­ve- ka­za­la je Dap­če­vić.
Lju­bo Lu­bar­da na­vo­di da mu ra­do­vi u uli­ci uop­šte ne­će sme­ta­ti kad zna da će ko­na­čan is­hod bi­ti po­bolj­ša­nje uslo­va ži­vo­ta ne sa­mo Za­bjel­ča­na već uop­šte.
– Tu sam 42 go­di­ne i ako je ko­ja uli­ca za­slu­ži­la da bu­de re­kon­stru­i­sa­na, ona za­slu­žu­je. Mo­žda je naš dio kod vr­ti­ća i ško­le još i do­bar, naj­kri­tič­ni­ji je dio od glav­nih se­ma­fo­ra do Ki­ne­ske am­ba­sa­de, ta­mo je op­šti ha­os sva­ko­dnev­no i sa­mo to da su za­vr­ši­li do­bro bi bi­lo a ne ci­je­lu uli­cu- ka­zao je Lu­bar­da.
On na­vo­di i da će se sa pra­ši­nom u ra­do­vi­ma u uli­ci ne­ka­ko iz­bo­ri­ti ali da im mje­se­ci­ma već naj­ve­ći pro­blem pred­sta­vlja­ju psi lu­ta­li­ce.
– Lu­ta­li­ca ima na pre­tek, ka­ko i ne­će kad ih tu par kom­ši­ni­ca sva­ko­dnev­no hra­ne i on­da oni do­la­ze. Uve­če je ha­os, na uli­cu se ne smi­je izaž­ći. Sva­ki dan po ne­ko od nas pri­ja­vi slu­čaj nad­le­žnim or­ga­ni­ma ali ni­šta. Kad nam se šin­te­ri ja­ve ka­žu vi ste sto­ti ko­ji pri­ja­vlju­je isti slu­čaj, ko­ji god da sam tre­ba­lo bi se ne­što pred­u­ze­ti – ka­že Lu­bar­da.

(Dan)

2 komentara

  1. Right after study a couple of of the weblog posts on your web page now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will likely be checking back soon. Pls check out my web internet site too and let me know what you believe.

  2. Hello there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thank you!

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com