EVROKUP: Budućnost nemoćna protiv Turk Telekoma - Volim Podgoricu

EVROKUP: Budućnost nemoćna protiv Turk Telekoma

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Turk Telekoma u “Morači” 84:71, u meču devetog kola Evrokupa .

Ekipa iz Ankare upisala je sedmi trijumf i zadržala čelnu poziciju na tabeli, Budućnost je pretrpjela četvrti poraz.

Podgoričani su odlično odigrali uvodnu dionicu, u kojoj su ubacili pet trojki, pa su nakon 10 minuta igre imali plus pet 24:19.

Potom je Ilić na startu druge dionice vezao četiri poena, da vbi gosti nakon toga malo po malo počeli da preuzimaju konce igre u svoje ruke. Postigli su sari trojke u nizu i uhvatili priključak 28:28, a do kraja prvog dijela i preokrenuli 42:38.

Na startu drugog dijela, Rejnolds je izjednačio na 44:44, ali se Turk Teleom serijom 7:0 opet odlijepio, a nedugo zatim stigao i dvocifrene prednosti 57:46.

Buduđnost je, nakon toga, reagovala i do kraja treće četvrtine prišla na minus četiri 58:54 .

Ipak, to je bilo sve od “plavih”. seriojom 8:0, gosti su stigli do plus 12 (66:54) i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleks Butel sa 26 poena.

U podgoričkom timu, najbolji je bio Kameron Rejnolds sa 17, dok je tre Bel-Hejns ubacio 14 poena.