Hrvatska na krovu svijeta: “Barakude” bolje od Italije - Volim Podgoricu

Hrvatska na krovu svijeta: “Barakude” bolje od Italije

Vaterpolisti Hrvatske osvojili su Svjetsko prvenstvo nakon što su u uzbudljivom finalu slavili protiv Italije nakon boljeg izvođenja peteraca.

Sjajan meč dvije ekipe, egal sve vrijeme, a na kraju pobjednika su morali da odluče peterci.

Hrvatska je prva povela preko inspirisanog Harkova, ali Italijani su izjednačili golom De Fulvija.

Potom se po ko zna koji put na ovom turniru dokazao sjajni golman “barakuda” Bijal, koji je branio zicer sa dva metra, pa onda i sa igračem više za Italiju.

“Azuri” do kraja četvrtine ipak preokreću golovima Fondelija.

Harkov je pogodio i treći put na meču za izjednačenje, ali uzvraća Di Fulvijo moćnim udarce,.

Zatm Marinić Kragić sa dva gola preokreće rezultat u korist Hrvatske, ali Prešuti pogađa do poluvremena i rezultat je 5:5.

Harkov je nastavio i u drugom poluvremenu da pogađa, ali sa druge strane i Fondeli koji sa dva gola pravi novi preokret na meču.

Mijenjao se rezultat ponovo, međutim kad ja Fondeli pogodio iz peterca, a Hrvati promašili iduću napad u zadnjem minutu, djelovalo je da titula ide u Italiju.

Ipak Rino Burić uspjeva svega pet sekundi do kraja meča da pogodi i meč je otišao u peterce.

Hrvatska je i tu imala rezultatski ringišpil, jer je De Lungo odbranio Fatoviću. Ali onda Ećenije maši, pa potom Anić, koji je ušao da brani peterce brani udarac Di Fulvije, i Žuvela nosi titulu prvaka svijeta u Hrvatsku.