Ivanišević: Novaka možete da dobijete samo ako ga autobus ne dovede na teren
Bivši hrvatski teniser Goran Ivanišević smatra da Novak Đoković, ukoliko nastavi da igra u trenutnoj formi, može da osvoji 20. Gren slem turnira, kao i da rivali mogu da ga pobijede, samo ako se ne pojavi na terenu.
Prvi teniser svijeta juče je u finalu Australian opena pobijedio sa 3:0 Endija Mareja i osvojio šesti trofej u Melburnu, a ukupno 11. na najvećim turnirima.
“Lao trener i bivši igrač, ne znam koju bih taktiku savjetovao igraču za pobjedu nad Novakom. On može da obori sve rekorde. Ako bude bio zdrav i igrao sljedećih pet-šest godina, može osvajati dva-tri Gren slema godišnje. To je 20. Potpuno kontroliše situaciju na terenu i nečemu možete da se nadate samo ako autobus ili automobil ga tog dana ne pokupe i ne dovedu na teren”, slikovito je objasnio Ivanišević.