Budućnost pala u Nikšiću za 1:1!


Košarkaši Sutjeske pobijedili su večeras u Nikšiću ekipu Budućnost Volija 91:86 (16:14, 21:22, 26:16 i 28:34) i izjednačili rezultat na 1:1, u finalu plej-ofa prvenstva Crne Gore. Budućnost je prvi duel pred svojim navijačima dobila 98:62.
Sutjeska je mnogo čvršće i agresivnije ušla u meč nego u prvom meču u ”Morači”. Domaći su u petom minutu vodili 9:5. Nikšićani su prednost održavali do 9. minuta, kada je Budućnost mini-serijom od 4:0 poravnala rezultat (14:14).
Budućnost nikako nije uspijevala da pređe u vođstvo, pa je Jovović nakon zakucavanja Ilića u 14. minutu zatražio tajm-aut (24:22). Međutim, Sutjeska je stekla maksimalnih plus 8 (32:24). Sutjeska se koševima Vranješa odlijepila (35:29), ali su Rejnolds i Kuk doveli goste na samo jedan poen minusa (35:34). Na poluvrmenu bilo je 37:36 za Sutjesku.
Sutjeska je dodala gas i u 24. minutu povela 48:39, što je bila najveća razlika na meču do tog trenutka. Budućnost je prišla na 5 poena, ali su domaći uspjeli da u 29. minutu pogode tri bacanja i koš preko Spasojevića, a na kraju treće dionice semafor u SC ”Nikšić” je pokazivao rezultat 63:52.
Sutjeska je održavala dvocifreni višak protiv bezidejnog rivala, ali su Podgoričani u 36. minutu prišli na 4 poena zaostatka (73:69), a minut kasnije i na 3 (77:74). Gosti se tu nijesu zaustavili, pa su preko Kuka u 37. minutu prišli na samo poen minusa (77:76). Subotić je pogodio oba penala za vođstvo Budućnosti nakon dugo vremena (80:81).
Ipak, večeras fenomenalni Nemanja Vranješ je u narednom ataku domaćih postigao faul-koš za novo vođstvo Sutjeske (83:81). Bilo je i 87:84, a koševima Arsića i 89:84, pa je slavlje Nikšićana moglo da počne.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 28, Nikola Pavlićević je ubacio 18, dok je Radosav Spasojević meč završio sa 15 poena. U podgoričkom timu najbolji je bio Džej Ar Rejnolds sa 30, dok je Boris Savović ubacio 16 koševa.
Naredna utakmica biće odigrana u poneđeljak u Podgorici. U plej-ofu igra se na tri dobijena meča. Titulu brani Budućnost, koja je ove sezone osvojila i Kup Crne Gore.
(Analitika)



Thanks for your entire efforts on this site. My mum loves engaging in investigation and it’s really simple to grasp why. Many of us learn all regarding the compelling method you make helpful tips and tricks by means of your blog and therefore improve contribution from others on the subject matter then my daughter is without a doubt becoming educated a whole lot. Have fun with the remaining portion of the new year. You are performing a splendid job.