Cedevita deklasirla Budućnost - Volim Podgoricu

Cedevita deklasirla Budućnost

Cedevita je deklasirala Budućnost 85:57 i smanjila rezultat u polufinalnoj plej of seriji na 2:1. “Plavi” nakon prve četvrtine vodili sa 29:15 i potpuno stali! Domaćin do odmora izjednačio, a potom treću dionicu dobio sa 17:4 (Budućnost bez koša iz igre u tom periodu) i do kraja uvećavao prednost do konačnih plus 28. Sjutra se igra četvrti meč.

Budućnost je prvu četvrtinu odigrala kao iz udžbenika, pa je u sedmom minutu imala 12 poena prednosti (18:6), a na kraju prve četvrtine 14 poena (29:15).

Cedevita je u drugom dijelu malo po malo topila zaostatak, a u 19. minutu je prvi put povela (37:35). Na poluvremenu je bilo neriješeno 41:41.

U trećoj četvrtini viđena je agonija “plavih” u napadu. Razigrali su se Tomas, Gordić, Barać i razlika je iz minuta u minut rasla.

Pri rezultatu 52:45 Budućnost nije iskoristila napad, i onda se raspala. U ovom dijelu igre Podgoričani nijesu dali koš iz igre, pa je uoči posljednjih 10 minuta Cedevita imala plus 13 58:45.

Posljednja četvrtina bila je rutina za domaćina, koji je nemilice punio koš Budućnosti, na kraju ubjedljivih 85:57.

Najefikasniji u pobjdničkom timu Bili su Gordić i Tomas sa po 14, dok je Stanko Barać meč završio sa 12 poena.

U podgoričkom timu nije bilo igrača sa dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji je bio Vladimir Dašić sa devet, dok su po poen manje postigle Rejnold i Suad Šehović.

Tok meča:

Meč je počeo. Prve poene na meču postigao je Šehović, nakon ofanzivnog skoka. Delaš je poravnao sa linije slobodnih bacanja. Planinić, pa Šehović za 6:2, tajm-aut zove Repeša.

Mini serija domaćih, koji prilaze na 8:6. Uzvraća Budućnost ekspresno, 5:0 serija – trojka Savovića, pa pogotak Šehovića nakon kontre 13:6. Kuk cijepa mrežicu, iz ugla pogađa za tri 16:6. Domaćin pravi seriju 7:0 i hvata priključak 18:13. Tajm-aut Jovović. Dva minuta do kraja četvrtine.

Sjajno je Budućnost odgovorila, poeni Rikića sa linije bacanja, kontra Dašića, pa trojka Rejnoldsa, 27:13 za “plave”! Barać sa penala prekida crnu seriju domaćih,a onda Rejnolds za dva, 29:15, kraj prve četvrtine.

Tomas pogađa za tri na startu druge četvrtine. Dašić za dva, nakon sjajne asistencije Kuka 31:18. Barać, pa Gordić iz kontre, Cedevita prilazi na 31:22, tajm-aut Jovović.

Tomas nakon prodora, onda Gordić sjajno prolazi, samo plus pet za Budućnost 31:26. Rejnolds iz dotrčavanja, 34.26. Barać sa poludistance, a onda Pilepić iz ugla za tri, Cedevita na minus 3 34:31. Tehnička greška je dosuđena Repeši. Savović je iskoristio slobodno bacanje. Tri minuta do kraja poluvremena.

Ukić donosi izjednačenje, drugo na meču 35:35. Cedevita je povela prvi put na meču 37:35, ali je sjajno odgovorio Subotić, koš i pogođeno dodatno bacanje 38:37, tajm-aut Repeša.

Bilan je pogodio za 39:38, Ivanović je zatim bio precizan iza linije 6,75, da bi Gordić sa penala postavio konačnih na poluvremenu 41:41.

Prvi poeni u drugom dijelu tek nakon više od dva minuta igre, pogodio je Ukić 43:41 za Cedevitu. Paunić polovičan sa penala, a Babićč precizan sa poludistance 45:42. Žganec za dva, plus pet za Cedevitu. Sredina treće dionice. Babić za tri, 50:42 za Cedevitu, tajm-aut Jovović.

Ni tajm-aut ne pomaže, Bilan za dvocifrenu prednost domaćih 52:42. Nesportska lična Gordića. Subotić koristi slobodno bacanje. Subotić je fauliran, pogađa oba bacanja 52:45, tajm-aut Repeša. Dvije trojke domaćih, Gordić i Tomas, za plus 13 58:45. Kraj treće četvrtine. Budućnost nije postigla koš iz igre u ovom periodu.

Planinić prekida agoniju našeg tima u napadu, pogađa iz igre 62:47. Gordić za tri, 63:47. Raspucao se i Tomas, 66:47. Šest i po minuta do kraja, Budućnost pred porazom.

Barać za 70:47, potom Vitkovac smanjuje na 70:50. Serija Cedevite 6:0 76:50, Podgoričanima prijeti ubjedljiv poraz. Dašić pogađa uz faul 78:55, meč je odavno riješen, tri minuta do kraja. Zubčić za 85:57, posljednji minut.