Lavice u GRUPI SMRTI
Rukometašice Crne Gore igraće sa Norveškom, Ruminijom, Brazilom, Španijom i Angolom u grupnoj fazi Olimpijskog turnira u Riju.
Nije se ispunila želja da se iz šešira u kome su bile Španija i Argentina izvuče južnoamerički predstavnik.
U grupnoj fazi odigraće se, dakle, repriza finala iz Londona 2012. godine, između Crne Gore i Norveške.
Iako, naizgled, teža, interesantno je da je domaćin Brazil, koji je imao mogućnost da bira gdje će, izabrao grupu A, sa olimpijskim šampionkama i vicešampionkama.
U drugoj grupi su Holandija, Rusija, Švedska, Francuska, Argentina i Južna Koreja.
Plasman u četvrtfinale izboriće četiri prvoplasirane ekipe.
Olimpijski turnir u ženskom rukometu počinje 6. avgusta.
Izvučene su grupe i za rukometaše,
U grupi A igraće Francuska, Danska, Hrvatska, Tunis, Katar i Argentina, a u grupi B Poljska, Slovenija, Švedska, Brazil, Njemačka i Egipat.
(Vijesti)



