Mornar srušio Cibonu za bijeg sa dna - Volim Podgoricu

Mornar srušio Cibonu za bijeg sa dna

Košarkaši Mornara pobijedili su u Baru ekipu Cibone sa ubjedljivih 92:57, u posljednjem meču 15. Kola ABA lige.

Barani su uknjižili treći uzastopni trijumf pred svojim navijačima i preskočili čak tri ekipe u donjem dijelu tabele.

Taj podatak najbolje opisuje značaj utakmice sa Cibonom, koja je s druge strane bila silno oslabljenja odlaskom najboljeg igrača Anta Žižića u Darušafaku.

Od početnog podbacivanja pa do posljednjeg zvuka sirena izabranici Đorđija Pavićevića su dominirali.

Prednost Mornara je već u prvoj četvrtini bila dvocifrena, mada je sredinom drugog kvartala hrvatski tim uspio da priđe na -5 (34:29). Ipak, mini serijom 6:0, Barani na pravi način zaokružuju prvo poluvrijeme.

Odličnim otvaranjem trećeg kvartala naš predstavnik uspijeva potpuno da slomi otpor neraspoloženih gostiju. Tokom ove dionice razlika je išla do +24, pa je bilo jasno kome će pripasti bodove.

Publika u SC Topolica mogla je potpuno da se opusti i do kraja utakmice uživa u igri svojih ljubimaca. Odbrana je i dalje bila na visokom nivou, a raspoloženi napadači Mornara zatrpavali su koš nemoćne Cibone za konačnih 92:57.