PORAZ NOVAKA U BEOGRADU: Rubljov osvojio Serbia open - Volim Podgoricu

PORAZ NOVAKA U BEOGRADU: Rubljov osvojio Serbia open

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković izgubio od Rusa Andreja Rubljova u finalu Serbia opena – 1:2 (2:6, 7:6, 0:6)

Novak Đoković potpuno je pao u trećem setu finala Serbia opena. Srpski as ostao je bez snage što je Andrej Rubljov iskorstio i došao do titule. Rezultat u trećem setu sve govori – 0:6.

Prvi set potpuno je pripao ruskom asu, koji je sjajno servirao i sa pet vezanih gemova došao je do prednosti. Drugi dio igre obilježila je velika borba koja je trajala čak 80 minuta. Đoković je imao u tom djelu meča čak sedam set lopti! Rus se provukao šest puta, ali sedmi put nije uspio, pa je Nole došao do izjednačenja.

Rubljov je imao šanse da riješi meč i u drugom setu, a kada se ušlo u treći – dileme nije bilo.

Poveo je 4:0, tada je bilo jasno da će se Đoković suočiti s porazom…