ZVEZDA SLOMILA ŽILAVU BUDUĆNOST: Crveno-bijeli posle preokreta dobili prvi derbi u sezoni - Volim Podgoricu

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi 71:63 u derbiju druge runde ABA lige.

Vrhunskih pet minuta odbrane bilo je dovoljno Crvenoj zvezdi da dođe do pobjede u derbiju 2. kola Aba lige. Pred 5.000 gledalaca u Pioniru, crveno-bijeli su slavili sa 71: 63

Početak sezone uvijek donese velike amplitude u igri. Tako je bilo i u meču prošlogodišnjih finalista. Bolje je počelo domaći tim, a onda su gosti dodali gas… Konačnu riječ imali su izabranici trenera Dejana Radonjića koji su četvrti period utakmice odigrali maestralno. Napravili su seriju 13-0.

Pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno kada je u 35. minutu na semaforu stajalo – 58:47. Igrač utakmice bio je Luka Mitrović!