Duško Šarić ostaje u pritvoru, sud odbio zahtjeve odbrane
Saslušanjem svjedoka Dalibora Ristića, koje je predložila odbrana, nastavljeno je suđenje Darku Šariću i njegovom saradnicima za planiranje ubistva i diskreditaciju svjedoka saradnika u postupku u kom je Šarić pravosnažno osuđen za šverc kokaina.
Duško Šarić negirao krivicu i korišćenje „skaj“ telefona
Grupu Darka Šarića Tužilaštvo za organizovani kriminal tereti za diskreditaciju Nebojše Joksovića i to zbog toga što Šarićev prethodni plan da se iz osvete ubije Joksović nije uspio. Cilj je naposletku bio da Joksović izgubi status svjedoka saradnika tako što bi bio optužen za, kako je tužilaštvo zaključilo, iscenirano planiranje ubistva svog saradnika Gorana Nikolaševića iz Valjeva. Jedan od navodnih učesnika u planiranju tog ubistva bio je Dalibor Ristić koji je danas svjedočio, piše N1.
Ristić je u sudu kazao da Nebojšu Joksovića zna sa jednog zajedničkog suđenja, ali da se nisu družili, da ga je na sastanak sa njim odveo Saša Cvetinović i da su ga pitali da li može da nađe nekog u Bosni da ubije jednog čovjeka u Valjevu, jer su znali da je on kako je naveo “bio po ratištima”.
On je, pričao je dalje Dalibor Ristić, prijateljski rekao Nikolaševiću da planiraju da ga ubiju, ali je kako je naveo „Nikolašević to izmanipulisao“.
Pitanje tužioca za njega bilo je da li je Joksović od njega lično tražio da ubije Nikolaševića ili da postavi eksploziv na njegov automobil, a Ristić je odgovorio da nije.
Jedino pitanje advokata Veljka Delibašića za Dalibora Ristića, na čiji je predlog on saslušavan, bilo je da li poznaje njegove klijente optužene policijske službenike Danila Stojanovića i Milutina Radovanovića. Ristić je odgovorio da ne zna ko su oni.
Zatim je u nastavku suđenja izvršen uvid u fotografije na kojima se vide zajedno optuženi Duško Šarić, Aleksandar Bošković, Milutin Radovanović i Danilo Stojanović, a koje su snimljene u nekoliko navrata tokom 2020. godine.
Emitovan je i audio snimak prisluškivanog razgovora koji su pojedini optuženi vodili u jednom restoranu na Zlatiboru u junu 2020. godine, koji je bio evidentno lošeg kvaliteta, te su advokati odbrane imali primjedbu da se sadržaj tog razgovora ne može razumjeti, kao i da im nije jasno ni kako je moguće i transkribovati takav razgovor vjerodostojno i tačno.
Na kraju ročišta izvršen je uvid u zamolnice o pravnoj pomoći u krivičnim stvarima koje je Tužilaštvo uputilo francuskim organima iz 2022. godine, a na osnovu kojih je je Šarićeva grupa i bila uhapšena.
Odbrana Duška Šarića koji se početkom januara 2024. predao policiji tražila je da se on pusti iz pritvora i da mu se ta mjera zamijeni blažom uz jemstvo od 800 hiljada eura.
Takođe je i odbrana optuženog Milana Vučinića tražila i za njega da se pusti iz pritvora uz jemstvo u iznosu od 300 hiljada eura, jer se i on početkom janura dobrovoljno predao policiji.
Sudsko vijeće je ovakve zahtjeve odbilo.