ITALIJA JE ŠAMPION EVROPE! Azuri rasplakali Vembli i posle boljeg izvođenja penala došli do titule Starog kontinenta

Fudbaleri Italije novi su šampioni Evrope!

Azuri su do titule prvaka Starog kontinenta došli poslije pobede nad Engleskom, a nakon boljeg izvođenja penala.

Regularni dio igre okončan je rezultatom 1:1, a strelci su bili Šou u 2. minutu i Bonući u 67. minutu meča.
Zasluženo je selekcija Roberta Manćinija došla do druge titule kontinentalnog šampiona u istoriji, na krilima golmana Đanluiđija Donarume koji je sa dve odbrane sa 11 metara rasplakao 60.000 navijača na Vembliju i podario Azurima slavlje koje su čekali 53 godine.

Oni su dočekali, Enlgezi nisu, njihovih 55 godina mizerije i čekanja na veliki trofej se nastavljaju, ali činjenica da su večeras odigrali tek drugo finale od te 1966. godine moraju da budu zadovoljni.