Podrška Unicefa Ministarstvu prosvjete, nauke, kulture i sporta - Volim Podgoricu

Podrška Unicefa Ministarstvu prosvjete, nauke, kulture i sporta

Državna sekretarka u Ministarstvu prosvjete, nauke, kulture i sporta, Milica Kadović, održala je, u prostorijama Ministarstva, sastanak sa Marijom Mokrovom, v.d. zamjenice šefa predstavništva Unicefa u Crnoj Gori. Razgovoru su prisustvovale i Maja Kovačević, koordinatorka programa obrazovanja u Unicefu, direktorica Direktorata za srednje obrazovanje, Marija Lalatović, i direktorica Direktorata za predškolsko, osnovno i inkluzivno obrazovanje, Slavica Ilinčić.

Dvije strane su razmijenile mišljenja o tekućim inicijativama koje Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta organizuje u dijelu priprema za predstojeću školsku godinu.

Marija Mokrova je govorila o globalnoj kampanji koju su, zajedno, pokrenuli Unicef, Unesko i Svjetska banka, upozoravajući na negativan uticaj zatvaranja škola na učenike, posebno na njihovu socijalizaciju i mentalno zdravlje.

U tom smislu, bilo je riječi i o dalekosežnim posljedicama izostanka učenja, psihofizičkom zdravlju djece, naročito one iz osjetljivih grupa, ali i o preporukama Svjetske zdravstvene organizacije koje sugerišu da čak i u izuzetno teškim epidemiološkim uslovima treba razmotriti sve mogućnosti da škole ostanu otvorene.

Predstavnice Unicefa su, govoreći o pripremama nove školske godine, istakle značaj povratka sve djece u škole, bez obzira na uzrast, podršku nastavnicima, kao i neophodnost da se nadoknadi gubitak u učenju i obezbijedi podrška za socijalni i emocionalni razvoj, ali i zaštita mentalnog zdravlja djece.

„Mi smo uvijek za povratak djece u škole, ali samo po preporukama Instituta za javno zdravlje“, kazala je Milica Kadović, ističući da je od ranije poznat stav Ministarstva da su, ipak, suštinski prioriteti zaštita zadravlja i sigurnost djece i zaposlenih, ali da se predstavnici Ministarstva nadaju da će djeca u škole, ove godine, moći da krenu redovno.

Tokom sastanka, bilo je riječi i o tekućim aktivnostima Ministarstva prosvjete, nauke, kulture i sporta – u tom smislu, govorilo se o obilascima, koje sprovode direktorice Direktorata, crnogorskih regija sa ciljem upoznavanja stanja na terenu, razgovora sa direktorima osnovnih i srednjih škola, analize stanja u obrazovnom sistemu, planovima i strategijama kojima, u narednom periodu, treba posvetiti pažnju.

Predstavnice Unicefa su osobito pohvalile segment rada Ministarstva koji se tiče razvoja platforme za digitalno obrazovanje, uz poseban osvrt na visoku transparentnost koja je odlikovala protekle onlajn upise.

Predstavnice Ministarstva su istakle da se raduju svakoj saradnji sa Unicefom i da im je ona posebno važna, dok je gospođa Mokrova istakla da Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta, u svom programu i djelovanju, i dalje
može da računa na podršku Unicefa.

20 komentara

  1. Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you
    using for this website? I'm getting sick and tired of WordPress because I've had issues
    with hackers and I'm looking at options for another platform.
    I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

  2. Great blog here! Also your web site loads up fast!
    What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
    I wish my website loaded up as quickly as yours lol

  3. Thank you for the good writeup. It in reality was once a enjoyment account it.
    Glance complex to more delivered agreeable
    from you! By the way, how could we keep up a correspondence?

  4. An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who was
    doing a little homework on this. And he in fact bought me
    breakfast simply because I stumbled upon it for him…
    lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!!

    But yeah, thanx for spending time to talk about this
    subject here on your internet site.

  5. I’m not sure where you’re getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission. xrumer

  6. Hello I am so delighted I located your blog, I really located you by mistake, while I was watching on google for something else, Anyways I am here now and could just like to say thank for a tremendous post and a all round entertaining website. Please do keep up the great work.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com