BOGDANOVIĆ: Napredak Crne Gore zavisi od reforme DPS-a
Napredak naše države zavisi od reforme Demokratske partije socijalista, poručio je danas generalni sekretar DPS-a Aleksandar Bogdanović na izbornoj konferenciji kotorskog opštinskog odbora.
“Mislim da u narednom periodu treba mnogo senzibilnije da pristupimo rješavanju problema naših građana, ali istovremeno da budemo partija novog doba političke realnosti. U Kotoru su izabrana 72 člana Opštinskog odbora, od čega je skoro 40 procenata novih”, saopštili su iz ove partije.
“U trenutnoj strukturi partije, jednu četvrtinu čine mladi ljudi starosti ispod 30 godina, što predstavlja značajno osvježenje za partijsku mrežu u Kotoru i jak zamajac za promjene koje su neophodne. Na sastanku je analiziran aktuelni politički trenutak i konstatovano je da se građanske snage moraju okupiti kako bi se nadirući talas klero-nacionalizma zaustavio. Produbljivanje pođela u multietničkim i multivjerskim sredinama, poput Kotora, ugrožava građanski sklad i podriva ono što je bilo bogatstvo Crne Gore, a to je razumijevanje i suživot ljudi različitih konfesija i nacija”, navode.
Naglašavaju da aktuelna vlast radi na ispunjavanju agende strane države, stavljajući tuđe interese iznad volje i potreba svojih građana.
“Tome smo svjedočili i prije nedjelju dana kada je Vlada bojnim otrovima krenula da se razračunava sa svojim građanima, koji su svojom stamenošću i odvažnošću odbranili čast i dostojanstvo Crne Gore. Na izbornoj konferenciji je bilo riječ i o potrebi partije da nastavi proces reformi koji bi trebalo da rezultira novim kvalitetom javnih politika naše partije”, navode iz DPS-a.
Sastanku su prisustvovali i koordinatorka ispred Predsjedništva DPS Aleksandra Vuković, koordinator ispred Izvršnog odbora Velibor Bošković, poslanici i članovi Glavnog odbora iz Tivta, kao i predstavnici političkih stranaka iz SD i LP.



