Lazović u Skadru: Odlična saradnja policija dvije zemlje - Volim Podgoricu

Lazović u Skadru: Odlična saradnja policija dvije zemlje

Realizacija akcije Terminal, u okviru koje je nedavno na Božaju zaplijenjeno oko dvije i po tone marihuane, pokazatelj je dosadašnje uspješne saradnje crnogorske i albanske policije, ali se mora nastaviti u tom pravcu jačanjem operativne saradnje, ocijenjeno je na sastanku predstavnika Uprave policije Crne Gore i Policije Albanije, održanom 9. novembra u Skadru.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, crnogorsku delegaciju predvodio je pomoćnik direktora Uprave policije za Sektor za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije Zoran Lazović, dok je sa albanske strane domaćin bio pomoćnik direktora policije Albanije i rukovodilac kriminalističke policije Tonin Vocaj.
“Povod sastanka je bila realizacija istrage koja se sprovodi pod kodnim nazivom „Terminal” u kojoj je 3. novembra, zajedničkom akcijom Uprave carina i Uprave policije Crne Gore, presiječena međunarodna ruta krijumčarenja narkotika iz pravca Albanije preko teritorije Crne Gore ka zemljama Zapadne Evrope. Tada je na graničnom prelazu Božaj u teretnom motornom vozilu albanskih regoistarskih oznaka pronađeno i oduzeto više od dvije i po tone marihuane, koja je bila namjenjena daljem krijumčarenju ka Zapadnoj Evropi”, navode u crnogorskoj policiji.

Dodaju da je policija Albanije nastavila 5. novembra realizaciju akcije.

“Dva albanska državljanina lišena su slobode u mjestu Lušnja, dok je za trećom osobom raspisana potjernica, a oni se sumnjiče za umiješanost u šverc narkotika”, naglašavaju u Upravi policije.
Sastanku su prisustvovali i načelnik Odsjeka za borbu protiv krijumčarenja droge Dejan Knežević i službenici tog Odsjeka, kao i njihove kolege iz Albanije – rukovodilac Odsjeka za organizovani kriminal, rukovodilac Odsjeka za droge, rukovodilac INTERPOLA i rukovodilac Odsjeka za istrage Policije Albanije, kao i načelnik i pomoćnik načelnika Policije Skadra.

 

“Lazović i Vocaj su istakli važnost zajedničkog strateškog djelovanja policija dvije zemalja, posebno imajući u vidu da se radi o susjednim zemljama, te da se aktivnosti policija usmjerene ka brobi protiv organizovanog kriminala moraju i dalje odvijati kroz sprovođenje zajedničkih istraga, jer organizovane kriminalne grupe, posebno kada je riječ o krijumčarenju marihuane iz pravca Albanije, gdje je Crna Gora prva tačka tranzita ka Evropi, djeluju u dužem vremenskom periodu, uvodeći nove načine kriminalnog djelovanja, snažno povezujući organizatore i članove kriminalnih grupa koje djeluju na teritoriji obje zemlje, u svrhu sticanja velikih profita”, ističu u Upravi policije.

U toku radnog dijela sastanka razmijenjena su dosad prikupljena operativna saznanja policija Crne Gore i Albanije u tom predmetu i postignut je dogovor za preduzimanje konkretnih mjera i radnji za sprovođenje daljeg toka istrage kroz međunarodnu saradnju.

1 komentar

  1. Considerably, the article is in reality the most excellent on this precious topic. I harmonise with your conclusions and can eagerly look forward to your next updates. Simply saying thanks will certainly not simply just be sufficient, for the phenomenal lucidity in your writing. I definitely will directly grab your rss feed to stay informed of any updates. De lightful work and much success in your business dealings!

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com