OD DANAS ZABRANA OKUPLJANA, ZATVARANJE ŠKOLA I VRTIĆA?

Institut za javno zdravlje, predložio je, u skladu sa Zakonom, da se zbog opasnosti po zdravčje ljudi izazvane zaraznim koronavirusom, zabrane sva javna okupljanja i zatvore škole, vrtići i fakulteti na 15 dana, a o tome će se izjasniti Ministarstvo zdravlja.
Na jučerašnjoj sjednici Vlade, direktor Instituta Boban Mugoša najavio je predlog oštrijih mjera, pojasnivši da će, zbog gustine stanovništva i mogućeg prenosa infekcije, preporučiti zabranu svih javnih okupljanja, odlaske u pozorište, bioskope, zabranu uplovljavanja kruzera.
Da, podsjetimo, Crna Gora je još uvijek jedina evropska država u kojoj nije zbilježen korona virus.
U okolnim držaer drvama broj zaraženih je porastao na dvocifrene brojeve, u nekim su škole u fakulteti zatvoren, dok, recimo u Srbiji još uvijek nisu.
Univzitet Donja gorica objavio je da obustavlja nastavu do kraja ovog mjeseca, a da će zaposleni raditi od kuće.
JA HOCU NAZAD U SKOLI