PODGORICA: Uhapšen I.K. (46), u gepeku mu nađeno 60 kilograma skanka! - Volim Podgoricu

PODGORICA: Uhapšen I.K. (46), u gepeku mu nađeno 60 kilograma skanka!

Granična policija je sinoć u Podgorici zaplijenila oko 60 kilograma skanka koji je, kako se sumnja, bio namijenjen krijumčarenju i pritom uhapsila I.K. (46), rođenog u Vraki, u Albaniji, sa prebivalištem u Golubovcima.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, službenici Odjeljenja granične bezbjednosti Tuzi su juče na putnom pravcu Gostilj – Balabani zaustavili putničko motorno vozilo „Peugeot Rancer“, kojim je upravljao I.K.

Pregledom vozila policijski službenici su u gepeku pronašli i oduzeli tri vreće u kojima se nalazilo ukupno 60 pvc pakovanja sa sadržajem biljne materije zelene boje za koju se sumnja da je skank.

O ovome je obaviješten Odsjek za borbu protiv droge, koji je o svemu obavijestio nadležnog državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.

Iz policije kažu da je, osim skanka, od osumnjičenog oduzeto  vozilo kao i drugi predmeti i stvari koji su, kako se sumnja, korišćeni u izvršenju krivičnog djela.

“Kriminalistička obrada upućuje na sumnju da je I.K. u dužem periodu skank nabavljao na području Albanije, a potom ga krijumčario u Crnu Goru i zemlje okruženja, radi nelegalnog stavljanja u promet. I.K. je danas, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužiocu. Oduzeti skank i ostali predmeti će biti upućeni Forenzičkom centru radi vještačenja”, kažu iz Uprave policije.

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com