RADULOVIĆ: Radovi na Rumiji nisu u skladu sa zakonom

Ministar održivog razvoja i turizma Pavle Radulović kazao je za Pobjedu da je zapisnički konstatovano da su radovi Mitropolije crnogorsko primorske na Rumiji nezakoniti i da će se povodom toga preduzeti mjere predviđene zakonom.
“U toku je zakonski postupak urbanističko-građevinske inspekcije, tokom koga je zapisnički konstatovano da se na predmetnoj lokaciji obavljaju radovi koji nijesu u skladu sa zakonom. Nakon okončanja postupka, biće preduzete mjere predviđene zakonom”, kazao je Radulović.
Kako je naglasio, objekti koji se sada nelegalno grade ili se dograđuju su predmet postupanja urbanističko-građevinske inspekcije, a sprovođenje izvršenja rješenja o rušenju ili naplata taksi za nelegalne objekte će se obavljati u skladu sa zakonom.
“Urbanističko-građevinski inspektori konstantno su na terenu i sprovode kontrolu po prijavama i službenoj dužnosti”, navodi Radulović.
Pobjeda
Samo vi sikcite i kukajte, o dukljansko montenegrinska populacijo! Srpska Crkva je bila i bice na vrhu svake Crnogorske Planine! Jer je Crna Gora Srpska Sparta!
Podrska za Mitropoliju. Ovo je sramno, da hoce da ruse Crkvu, Svetinju. A Porto montenego nece da ruse iako je tamo leglo bluda i prostitucije!