Snimak hapšenja “Balkanskog kartela”: Policija im pronašla više od 2 tone kokaina (VIDEO)

Policija Španije objavila je video o akciji u kojoj su uhapšeni članovi balkanskog kartela. Tom prilikom otkriveno je 2,3 tone kokaina.
Policija Španije objavila je video o akciji u kojoj su uhapšeni članovi balkanskog kartela. Tom prilikom otkriveno je 2,3 tone kokaina.
Tamošnja policija je u saradnji s američkom agencijom za borbu protiv narkotika DEA pronašla kokain skriven u ribarskom brodu. Uhapšeno je pet osoba, a prema navodima policije droga pripada takozvanom Balkanskom kartelu.
Incautamos 2300 kilos de cocaína en un
frente a las costas de #Vigo
5 detenidos
La embarcación fue abordada por el #GEO a unas 40 millas de la costa gallega
Los
incautaron 200.000
en efectivo y un
de alta gama pic.twitter.com/zErpzoEg5K
— Policía Nacional (@policia) September 16, 2023
Policija je brod pun kokaina presrela na udaljenosti od oko 40 nautičkih milja od Viga i na njemu uhapsila četiri člana posade, a kasnije i još jednog čovjeka koji je pratio teret. On je pobjegao u Madrid, ali je pronađen u jednom hotelu. Policija je upala i u jedan stan u La Coruñi gdje su zaplijenili luksuzni automobil i oko 200.000 eura.
Španjolska policija navela je kako su šverceri drogu dopremali pomoću brodova za prevoz kontejnera, da bi je kasnije pretovarivali u manja plovila.
Utvrđeno je kako je Balkanski kartel namjeravao španske luke koristiti za tranzitnu tačku u prevozu kokaina iz Južne Amerike.
Pretplatu možete otkazati u bilo kom trenutku.