Uhapšen vlasnik restorana zbog nastupa Vlada Georgieva - Volim Podgoricu

Uhapšen vlasnik restorana zbog nastupa Vlada Georgieva

Skopska policija je uhapsila upravnika kafea “Moš” u kojem je prethodne dvije večeri nastupao Vlado Georgiev, a nisu poštovani protokoli za zaštitu od kovida19.

Vlada Sjeverne Makedonije je saopštila da je 41-godišni M.D. priveden jer se tokom nastupa Georgieva među gostima nije poštovalo dozvoljeno rastojanje od 1,5 do dva metra i više osoba nije nosilo zaštitne maske, a nisu bile ispunjene ni druge odredbe zdravstvenih protokola.

Ta osoba je osumnjičena za krivično djelo nepostupanja po zdravstvenim protokolima za vrijeme epidemije.

Policija je izrekla i 38 novčanih kazni gostima “Moša” koji nisu nosili maske.

Taj skopski ugostiteljski lokal će, kako su prenijeli mediji, biti zatvoren jer je prethodne sedmice prekoračio radno vrijeme, a utvrđeno je i da je buka u njemu bila iznad dozvoljenih granica.

Predstavnici Državnog tržišnog inspektorata su se u subotu požalili da nemaju pravo da zatvaraju lokale kad utvrde da se ne poštuju propisi za zaštitu od epidemije, i da mogu samo da podnose krivične prijave.

3 komentara

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com