VUKOVIĆ: Na bazi iskustva i povjerenja, formirali smo pokret koji je okupio najbolje što ovaj grad ima - Volim Podgoricu

VUKOVIĆ: Na bazi iskustva i povjerenja, formirali smo pokret koji je okupio najbolje što ovaj grad ima

Pred više od tri hiljade građana sinoć je predstavljena odbornička lista pokreta “Svi za naš GRAD – dr Ivan Vuković”.

Aktuelni i kanidat za budućeg gradonačelnika, dr Ivan Vuković, prisjetio se svog obraćanja prije četiri godine, kada je govorio o budućnosti Podgorice i želji da je učini ljepšom, dinamičnom, mediteranskom i evropskom – gradom za sve njegove građane.

“Noćas vam, nakon četiri sjajne godine na čelu grada, govorim o onome što znam! Znam da, ukoliko ostane na ovom putu, najbolje godine za Podgoricu tek dolaze i da, u dogledno vrijeme, naš grad može postati najljepše mjesto za život u ovom dijelu evrope! Znam, jer smo postigli gotovo nemoguće u najtežem vremenu koje pamti ova generacija! Znam, jer smo zavrijedili povjerenje ljudi koji, bez obzira na političke i druge razlike, cijene posvećen rad i pošten odnos! Znam, jer smo, na bazi iskustva i povjerenja, formirali pokret koji je okupio najbolje što ovaj grad ima”, rekao je on.

Opšti je utisak, dodao je, i to ne vidi samo onaj koji neće da vidi, da je za nama period najintenzivnijeg razvoja u istoriji Podgorice.

“Naš grad nikada nije bio ljepši, uredniji, zeleniji i evropskiji. Bilo je teško! U vremenu korone, trebalo je sačuvati ljude, pomoći onima kojima je pomoć bila potrebna i, istovremeno, učiniti da sve u gradu funkcioniše u najboljem redu. Bilo je izuzetno teško! I lijepo je, dragi prijatelji, i ponosan sam kada, nakon četiri godine mandata, s kolegama obilazim različite krajeve Podgorice, bez da nas bilo ko mrko pogleda, a kamoli nešto ružno kaže. Naprotiv! Na svakom koraku nailazimo na zahvalnost i podršku i želju da skupa nastavimo da razvijamo našu Podgoricu! I, upravo vodjeni tom željom, formirali smo pokret “Svi za naš GRAD””, kazao je Vuković.

Prema njegovim riječima, pokret okuplja ljude različitih vjera i nacija i različitih generacija, različitih političkih uvjerenja i one koje politika apsolutno ne zanima.

“No, svi ti ljudi razmišljaju progresivno – građanski i evropski. I svi oni vole grad u kom žive i žele da doprinesu njegovom budućem razvoju. Da bi to bilo moguće, Podgorica mora ostati na pravom putu! A to znači stabilnost i sigurnost za sve naše sugrađane, znači nastavak intenzivnog razvoja i dalji ekonomski napredak našeg grada, znači brigu o ljudima starije generacije i još bolje uslove za razvoj naših najmlađih, znači solidarnost s onima koji imaju manje nego im je potrebno“, saopštio je nosilac liste „Svi za naš GRAD“, dr Ivan Vuković. Želimo građansku, evropsku savremenu Podgoricu, punu šale, druženja, ljubavi pjesme, parkova, igrališta, sa svim onim karakteristikama koje su je krasile i koje će je i ubuduće krasiti“, istakao je aktuelni predsjednik Skupštine Glavnog grada i kandidat za odbornika Ivan Vuković.

„Ovo je tim koji se bori za nastavak razvoja našeg grada, u kojem su svi ujedinjeni, bez obzira na vjeru naciju i političko opredjeljenje“, istakla je kandidatkinja za odbornicu, Izedina Adžović Škrijelj, dugogodišnja medijska poslenica i aktivistkinja civilnog sektora.

Građanski aktivista Saša Mijović istakao je da je sa zadovoljstvom prihvatio da bude dio pobjedničkog tima: „Pred vama su uspješni ljudi, koji su ostvareni u svojim profesijama. Ti ostvareni ljudi dio su Pokreta koji vam obećava da ćemo se, između ostalog, baviti sljedećim temama – djeca, mladi i porodice.“

„Mnogo je onih koji u svemu vide greške i sve kritikuju, a vrlo malo onih koji popravljaju greške i donose kvalitetna rješenja za probleme u društvu“, istakao je kandidat za odbornika Mensur Šaljaj, objašnjavajući zašto je dio pokreta „Svi za naš GRAD“.

„Ono što želim za svoju jecu, to želim i za vašu – Podgoricu koja će pružiti sve što bi ima pružio bilo koji veliki evropski grad. Osjećam da je moja dužnost i odgovornost da u tome pomognem“, istakao je Jovana Drobnjak kandidatkinja za odbornicu.

Dugogodišnji borac za poštovanje ljudskih prava, Aleksandar Saša Zeković, istakao je da je vizija svih u pokretu da se Podgorica nastaviti graditi u moderan i evropski grad. „Večeras predstavljamo i novu humanističko-razvojnu paradigmu “Podgorica, grad ljudskih prava”! Odlučno poručujemo da će Podgorica uz uključivanje i prihvatanje svih, biti prostor jednakosti. Fokus, središte, svih javnih politika Podgorice biće građanin i njegova prava“.

„Ja sam ponosna u šta se Podgorica pretvorila u posljednjih nekoliko godina. Čista, umivena prepuna parkova i zelenila. Ne zaustavljajmo razvoj Podgorice, jer je ostavljamo generacijama koje rastu i generacijama koje će tek doći. Mislimo na našu djecu“, istakla je glumica Žaklina Oštir.

Preduzetnik i bivši profesionalni fudbaler Edin Tuzović pozvao je sve da se pridruže pokretu „Svi za naš GRAd“ – „Za staru Podgoricu, za Titograd, za novu Podgoricu“, istakao je on.

Prisutnima se obratio i Branislav Milačić, živa legenda među ljubiteljima sporta:„Ovdje sam zato što bezgranično volim Crnu Goru i Podgoricu, ovdje sam zato što znam da sam u društvu onih koji moju Podgoricu doživaljavaju isto kao i ja. Ovdje sam zbog Ivana Vukovića i njegovog tima koji su brilijantno vodili ovaj grad u prethodnom periodu i ujedinili sve ljude u njemu“.

„Na nama je da uradimo sve da ovaj grad nastavi da se korača evropskim putem. Izbor je lak, da li ćemo da gledamo u budućnost ili u prošlost. Da li ćemo o našem gradu da odlučujemo mi, ili neko drugi“, poručio je kandidat za odbornika Budimir Mugoša.

Na odborničkoj listi su: Dr Đorđe Suhih, Mr Milica Milačić, Stefan Ivanović, Milena Jovović, Luka Pavićević , Boris Vuković, Mr Maša Vučinić, Adel Omeragić, Ivan Marković , Boris Brnović, Mr Nina Perunović, Dejan Asanović, Stefan Šaponjić, Dr Nela Tatar, Luka Gajović, Izedina Adžović Škrijelj, Prof. dr Senad Gačević, Maša Šturanović, Dr Janko Žujović, Ivan Vujović, Dr Miljan Joksimović, Ljiljana Racković, Rešad Šabotić, Saša Mijović, Tijana Vidaković, Mensur Šaljaj, Prof. dr Igor Radusinović, Nataša Vučinić, Miloš Đuričković, Mr Mirza Mulešković, Vladan Arsović, Biljana Ćulafić, Draško Vučinić, Prof. dr Aleksandra Despotović, Doc. dr Stefan Ćulafić, Mr Andrija Klikovac, Šukrija Žuti Serhatlić, Mr sci. dr Maja Miročević Rotolo, Mr Mihailo Anđušić, Jovana Drobnjak , Aleksandar Saša Zeković , Mr Kesnija Aranitović, Miloš Nikolić, Žaklina Oštir, Miloš Mašković, Prof. dr Miloš Vukčević, Edin Tuzović, Dr Slađana Vujačić, Andrija Čađenović, Branislav Milačić, Nikola Rakočević, Zoja Lalović Bojanić, Mr Milica Lekić, Budimir Mugoša, Primarijus doktor Nermin Abdić, Danka Kovinić, Časlav Vešović i Prof. dr Ivan Vuković.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com